Liga Bajnokság értékelése

Táblázat

4. forduló

GYSI – FTC 2 – 5 (1 – 1)

A mérkőzés nem kezdődött számunkra jól, de Levi egy szép szabadrúgásból gyorsan egalizálta az eredményt. A félidőre 1-1-es eredménnyel vonultak a csapatok.

A második félidő elején a Fradi egy szögletet követő óriási kapushibával megszerezte a vezetést. Ez a gól sajnos egy kicsit megtörte a lendületünket, és játékban is visszaestünk. Újabb potyagólt kaptunk és máris 2 gólos előnyben volt a Fradi, akinek kapusa közben kétszer is óriási bravúrral hárított. Ezt követően ismét a mi perceink következtek, és Levi be is tudta venni az ellenfél hálóját. Ezt egy szöglet utáni kavarodásból kapott gól követte, majd még egy lövéssel beállította a Fradi a végeredményt. Összességében okosan, a megbeszélt taktikát betartva játszottunk, de sajnos a Fradi könyörtelenül kihasználta az apró megingásainkat, és gólokkal büntettek. A mérkőzés folyamán teljesen egyenrangú ellenfelei tudtunk lenni a ne feledjük: az ország legjobb játékosait összeválogatott FTC-nek.

Gratulálok a mérkőzés folyamán kevesebbet játszó játékosainknak, akik ragyogó játékkal legyőzték (3-2) a Fradi hasonló játékosait. Ez a 30 perc is megmutatta, hogy kik azok a játékosok, akikre bármikor számíthatok. Nagyon értékes, eredményes, tanulságos 30 perc volt ez.

Még egyszer gratulálok az FTC-nek a mérkőzés megnyeréséhez, magunknak pedig a mutatott játékhoz.

Egyéni értékelések:

Tóth Norbert 5

A kezdeti bizonytalanság után a félidő végére feljavultál.

Fülöp Nándor 4

Két gólban is benne voltál, jobban kellene koncentrálni, ki kell jönni a hosszú labdákra.

Tompai Csongor 6

Hoztad a harcos, erőszakos formádat, amíg el nem fáradtál. A 3. harmadban gyönyörű gólt szereztél az összes védőt kicselezve. Csak így tovább!

Szőke Kristóf 7

Magabiztosan játszottál, a lepattanó labdákat kell még a kapu előteréből eltakarítani!

Balogh Artúr 6

Kevés felfutást láttam tőled, pedig ezt kérem, de rengeteg támadást megakasztottál a bal oldalon.

Péntek Dusán 6

Most már harcoltál is, de a passzoknál a fejed mindig fent legyen!

Tóth Levente 8

A mai mérkőzésen nem csak csapatunk, hanem a mezőny legjobbja voltál!Nagyon szép két gólt szereztél, azt hiszem megtaláltuk a posztodat.

Balla Zoltán 7

Nagyon sokat szereltél, zakatoltál az egész oldalon. 1-1-nél a kapusról kipattanó labdát ha egyből kapuba passzolod, az eredmény is más.

Baranyi Máté 6

Harcosan, agresszíven játszottál. A helyzetkihasználáson van még mit javítanunk, és akkor az osztályzatod is jobb lesz.

Kovács Gergő 7

Mind a két poszton maximálisan megálltad a helyedet, szépen fejlődsz, csak így tovább!!!

Timon Kolos 6

Nagyon lendületes voltál, nem tudtak tartani a bal oldalon. A 3. harmadban kiemelkedtél a mezőnyből a gyorsaságoddal és a futómennyiségeddel.

Labanc Marco 5

A második félidőben azért kezdtél a tőled szokatlan poszton, mert veled akartam megoldani a nagylány semlegesítését. Sokkal gyorsabban kell játszani és labda nélkül is futni.

Juhász Levente 6

Megbeszéltük, hogy nem sírunk a pályán, mert úgy nem lehet játszani., de egyébként jól megoldottad a védő feladatot is.

Fodor Péter 5

Sajnos a lábad fájdalma gátol abban, hogy jól teljesítsz, viszont a 3. harmadban győztes gólt rúgtál a Fradinak szabadrúgásból. (gyönyörű volt!)

Papp Máté 7

A 3. harmadban kifejezetten erőszakosan, jól játszottál a tőled 2 fejjel nagyobb ellenféllel szemben. Te is szépen fejlődsz.

Sinka Csaba 5

Sokat kell még fejlődni, hogy ilyen csapat ellen is mélyvízbe tudjalak dobni.

Kupás Vendel 7

Sokszor csináltál „bolondot” a védődből, de a beadásaidnak pontosabbnak kell lennie!!!

3. forduló

1908 PPSC - GYSI 2 - 1 ( 1 - 1 )
A mérkőzést a megbeszéltek szerint kezdtük, és meg is lett az eredménye, mert hamar ( 4. percben - a szerk.) gólt szereztünk. Azután is maximálisan a megbeszélteket betartva aggresszíven játszottunk, nem hagytuk az ellenfelt kibontakozni. Sajnos a félidő vége felé egy buta szabálytalanság miatt ( amit kértem, hogy ne csináljunk) egy potyagóllal kiegyenlített az ellenfél. A szünetet követően ott folytattuk , ahol abbahagytuk. Nagyon jól jétszva, a labdás embert mindíg körülvéve megzavartuk ellenfelünket, hogy ne tudjanak támadást szervezni. De sajnos jött egy olyan gól, amire nem lehet felkészülni, mert Csabi sajnos a saját kapunkba lőtt. Ezután még Levi kihagyta a meccs helyzetét, pedig jó megoldást választott, de az ellenfél kapusa ( Hoffmann Norman) óriási bravúrral szögletre tolta a labdát. Így maradt a 2 - 1-es hazai győzelem.
A látottakkal maximálisan elégedett vagyok az öngólon kívül!!! A héten csütörtökön és vasárnap is lehetőség nyílik a javításra!!!

Fülöp Nándor: 5
A kapott gólban sajnos benne voltál, nagyon bizonytalanul fogtad a labdát. Az indításokra többször nem jöttél ki. A 16-oson belül úrnak kell lenni!!!
Tóth Norbert: 6
A gólról nem tehettél. Nagyon magabiztos voltál, az indításokat lefülelted, nagyon jól helyezkedtél.
Juhász Csaba: 4
A mezőnyben többször bizonytalankodtál már az első félidőben is. A másodikban pedig bekövetkezett sajnos amit régóta megjósoltam! Minden edzésen elmondom, hogy ne rugdosd be a kapuba(kapu felé) a labdát, mert egyszer betalálsz.
Szőke Kristóf: 8
Klasszikus söprögetőt játszva, minden utasítást betartva maximálisan, hiba nélkül oldottad meg a rád bízott feladatodat. Mindenki egyöntetű véleménye, hogy jó húzás volt erre a posztra való állításod.
Balogh Artúr: 7
Rengeteget futva, hétről-hétre fejlődve a csapat legjobbjai közé tartozol, a támadásokat még egy kicsit többet kellene segíteni.
Péntek Dusán: 5
Sajnos Debrecen óta valami nem stimmel, de remélem gyorsan megtaláljuk rá közösen a megoldást!
Balla Zoltán: 7
Artúrhoz hasonlóan hetek óta a csapat legjobbjai közé tartozol., balszerencsédre ismét a jobb közép volt a legmagasabb az ellenfélben.
Tóth Levente: 7
Ha a második félidei helyzeted berúgod, akkor a mezőny legjobbjává léptél volna elő. De a teljesítményedhez így is csak gratulálni tudok.

2. forduló

GYSI – Vasas Sc 1 - 4 ( 0 - 0 )

Az első félidőben kialakított helyzeteinkből többet kellett volna kihasználni, ebben a játékrészben keveset rúgtunk kapura.!!! Az első helyzetünk ismét nem ment be, óriásit mentett a kapuból a Vasas hátvédje! A félidő 0 – 0 –ás döntetlennel zárult egy kiegyensúlyozott mérkőzésen. A második félidőben is felváltva forogtak veszélyben a kapuk, amiből nekünk sikerült előbb gólt szerezni. Sokáig (56 perc) úgy tűnt, hogy meglepetést tudunk szerezni, de sajnos a játékvezető egy szabályos becsúszás után szabadrúgást ítélt ellenünk, amit a vendégek okosan kihasználtak. A gól után kicsit megzavarodtunk, amit az ellenfél kíméletlenül kihasznált. Két védelmi megingásból ismét gólt kaptunk. Összességében két egyforma képességű csapat csatájából a szerencsésebb Vasas került ki győztesen.

Fülöp Nándor: 6

Nagyon magabiztosan, jól védtél az első félidőben. A 2. félidei beugrásod sajnos lerontotta a teljesítményedet.

Több nagy bravúrt is bemutattál, de ha vezet az ellenfél, nem szabad feladni, mert Engem és Nándit is nagyon rossz helyzetbe hoztál.

Juhász Csaba: 6

Ahhoz képest, hogy először játszottál ezen a poszton, jól teljesítettél a helyezkedési hibáktól eltekintve. A megszerzett labdát pontosabban kell megjátszani.

Szőke Kristóf: 7

Nagyon jól oldottad meg a feladatod ( teljesen új poszton). Nagy önbizalommal játszottál, a labdákat próbáltad megjátszani.

Nagyon sokat futva, a támadások szervezését felvállalva hordtad fel a labdákat, de sajnos a középpályásoktól nem kaptál elég segítséget.

Kupás Vendel: 7

Most is sokat mozogtál, bejátszottad az egész pálya jobb oldalát, de a befejezéseknél pontosabb passzok kellenek.

Minden labdát az ellenfélhez passzoltál,  mert egyből akartad megjátszani azokat. Nagyon kapkodva játszottál, amit kértem Tőled, abból semmit sem valósítottál meg.

Balla Zoltán: 6

A futó mennyiségeddel nem volt baj, de a passzokkal és az 1-1 elleni harcoknál mindig alul maradtál. A második félidőben lövés helyett kétszer is passzolni kellett volna.

Tóth Levente: 6

Megint nem jött be az első ziccered, ez egy kicsit visszavetett, de utána feljavultál, sőt meg is szerezted a vezetést, de többet kell mozogni, hogy megjátszhatóbb legyél és a visszapasszokat erővel, pontosan tudd véghezvinni.

Juhász Levente: 5

Két rossz passz után a térdedet fájlaltad. Nem szabad elhagyni magad, mert lehet, hogy a harmadik passz sikerült volna és lábra kapsz.

Baranyi Máté: 5

El kell hinned, hogy sokkal jobb teljesítményre vagy képes. Az ellenfelet hibára kell késztetni, de Te meg sem próbálod, pedig ezt kértem tőled.

Labanc Marco: 5

Fel kell még venned a ritmust, de a szabadrúgásnál a kaput el kell találni, és labda nélkül is sokat kell mozogni.

Kovács Gergő: 6

Te tudtad legjobban helyettesíteni, aki helyett a pályára léptél. Rengeteget futottál, harcoltál, a labdákat is megjátszottad, de a becsúszásokkal vigyázz!

Papp Máté: 6

Ami Tőled telhető volt, ismét megtetted, még nyugodtabban kell játszani. Ne kapkodj, előbb-utóbb meg lesz az eredménye.

Tompai Csongor: 6

Neked abszolút idegen pályán magabiztosan játszottál, kemény voltál, és a labdáid is jó helyre mentek. ( Gratulálok a bemutatkozásodhoz )

Timon Kolos: 0

Ha nem azt csinálod, amit kérek Tőled, soha nem fogsz pályára lépni. (bemelegítésnél, 1. félidőben) Nem tartod be az edzői utasításokat.

1. forduló

Goldball – GYSI 5 – 1 (3 – 1)

Az első 5 percben nagyon jól kezdtünk a mérkőzést majd jött egy 10 perces rövidzárlat, amikor kontrákból 3 gólt kaptunk. A gólok után ismét feljavult a játékunk, sőt  egy szép szabadrúgás variáció után gólt is tudtunk szerezni. A második félidő teljesen kiegyenlített játékot hozott, helyzeteinket nem tudtuk kihasználni, az ellenfél pedig ekkor is tudott egy gólt szerezni. A védekezésnél a tolódást nem csináltuk elég hatékonyan, támadásoknál nem segítettük egymást! A kapuban soha ne a gólvonalnál álljak, ha mi támadunk! A két szélső hátvédnek felváltva kell feljárni, hogy ne tudjanak megkontrázni!

Tóth Norbert 4

Nem tartod be az utasításokat, nem koncentrálsz.

Fülöp Nándor 8

Betartottad az utasításaimat, maximálisan jól helyezkedtél, jól fogtad a labdát.

Szőke Kristóf 5

Amíg nem sérültél meg megoldottad a feladatodat. Ne nekem kelljen szólni, hogy sérült vagy!

Juhász Csaba 5

Első két gólnál helyezkedési hiba (luft), utána feljavultál.

Első 10 percben bizonytalan voltál, utána feljavultál.

Juhász Levente 5

Bátortalanul kezdtél, több van benned. A kintről jövő hangokat ne halld meg.

Nagyon sokat futottál, az indításoknak pontosabbaknak  kell lennie.

Rengeteget zakatoltál, 2-3 alkalommal előbb kellett volna indítanod Leviéket.

Tóth Levente 5

Két nagy helyzetet kihagytál, le kell higgadni! Nem szabad a védő mögé elbújni.

Kupás Vendel 8

Nagyszerű felfutások, jó beadások, rengeteg mozgás. (mezőny legjobbja voltál)

Grízner Bence 4

Már a bemelegítésnél megpróbáltad elsumákolni a futásokat, mint a héten.

Baranyi Máté

Ha vezet az ellenfél, nem veszítem a kedvem!

Kovács Gergő 5

Papp Máté 5

Major Martin 5

Nem tudtatok pluszt hozzátenni a játékhoz, hamar elfáradtatok. A támadásokat jobban kellene segíteni.

VÁLTOZÁS!!!

A Grundball helyett a Goldball az ellenfelünk a csoportkörben.